Hurda Fiyatları 2021

 • 7 yorum
0
% Güncel Borsa Fiyatları

HURDACI FİRMASI

GÜNCEL FİYAT LİSTEMİZ SAYFANIN ALTINDA BULUNMAKTADIR.

Hemen Hurda Fiyatı Öğren

Hurda Borsası

Hurda borsası hurdanın çeşitli olarak fiyatlarını belirlemektedir. Her hurdanın kendi borsası bulunmaktadır. sizde güncel borsa fiyatları ile hemen hurda satışı gerçekleştirin.

, Hurdacı ✔ En Yakın Hurdacı
, Hurdacı ✔ En Yakın Hurdacı

ADRESTEN HURDA ALIMI YAPILIR.

Türkiye de her adresten tonajlı hurda alımı yüksek fiyatlardan yapılır. Sizde hurda satmadan mutlaka bizden hurda fiyat teklifi alın.

Youtube Kanalımıza
Abone Olmayı Unutmayın

"Her sektörde olduğu gibi borsada canlı olarak güncel fiyat sunan hurdacı firması artık Youtube kanalı üzerinden hurda çeşitleri geri dönüşümü yayınlamaktadır.
, Hurdacı ✔ En Yakın Hurdacı
ŞİRKET SAHİBİ
GÖKHAN ŞİMŞEK

Sizde Bizden Teklif Almadan Hurda Satmayın

Hurda Bakır Fiyatları 
Güncel Hurda Demir Fiyatları 
Güncel Hurda Alüminyum Fiyatları 
Güncel Hurda Sarı Pirinç Fiyatları 
Güncel Hurda Krom Fiyatları 
Güncel Hurda Kablo Fiyatları 
Güncel Hurda Plastik Fiyatları 
Güncel Hurda Kağıt Fiyatları 
 

2021 güncel Hurda fiyatları ile borsa değerinde hurda alım sağlıyoruz. Fiyat listemiz günlük olarak değişmektedir sizde net hurda fiyatı ve tonajlı hurda fiyatı için arayın.

Hurda Çeşitleri ve Fiyatları 2021

Hurda çeşitleri oldukça fazladır. Bu hurdaların fiyatlarında da değişiklikler meydana gelmektedir. Bilindiği gibi her bir hurda sahip olduğu özelliklerden ötürü farklı fiyatlara satılmaktadır. Hurda satmak isteyen birçok kişi, hurdaların fiyatlarının ne olduğunu merak etmektedir. Çünkü her sektörde olduğu gibi bu sektörde de bazı kişiler, hurdanın değerinden çok daha ucuza alınmasını mümkün kılar. Bu ise hurdalarını satmak isteyen kişilerin sektöre bir güvensizlik duymalarına neden olur. Fakat hurda güncel fiyatlar ile ilgili gerekli bilgilere sahip olunması, hurdaların satışında herhangi bir şekilde sıkıntı yaşanmamasını sağlayacaktır.
Birçok ürün hurda olarak nitelendirilebildiği için bu ürünlerin her birinin fiyatlarının tek tek verilmesi gerekmektedir. Hurda alıcılarının ve satıcılarının güncel fiyatlara sadık kalması oldukça önemlidir. Peki güncel hurda fiyatları nedir?

, Hurdacı ✔ En Yakın Hurdacı

Hurda Demir Fiyatları 2021

Demir, hurda olarak satışı gerçekleştirilen ürünlerin başında yer alır. Bilindiği üzere hurda demirlere ulaşılması oldukça kolaydır. Hurda demir fiyatları bağlamında belirli aralıklar dahilinde güncelleştirmek olmakta, bu ise kişilerin bu fiyatları takip etmesini zorunlu kılmaktadır. Birçok kişi tarafından bilindiği gibi hurda demir olarak nitelenen ürünler, işlevini kaybetmiş malzemelerdir. Geri dönüşüm işlemleri yapılmadan kullanılmayan bu ürünlerin hurda olarak satılması ve gerekli işlemlerin yapılması gerekmektedir. Sahip oldukları hurda demirlerini satmak isteyen kişiler, bu konudaki güncel fiyatlandırmanın ne olduğunu merak ettiği için bu konuda detaylı bir şekilde açıklama yapılması gerekir. Aşağıdaki tablo dahilinde güncel hurda demir fiyatları konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz:

Hurda Demir Fiyatı

DKP Hurda Demir 3,77 TL/Kg
Ekstra Hurda Demir 3,82 TL/Kg
Toplama Hurda 3,10 TL/Kg
Teneke Hurda 2,85 TL/Kg
Demir Talaşı Hurdası 2,78 TL/Kg
Pik Demir Talaşı Hurdası 2,58 TL/Kg
İnşaat Yıkım Hurdası 3,50 TL/Kg
İnşaat Demir Çubuğu Hurdası 3,97 TL/Kg
Tufal Hurdası 0,11 TL/Kg

Hurda Alüminyum Fiyatları 2021

Hurda kategorisinde bulunan alüminyum, hurdacılık sektöründe ön planda bulunan malzemelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Alüminyum, birçok alanda kullanılan bir malzeme olduğu için birçok kişi alüminyum hurdalara kısa sürede ulaşabilmektedir. Alüminyum hurdasının değeri birçok hurdadan daha yüksektir. Bu sebeple hurdacılıkta yüksek gelir elde etmek isteyenlerin birçoğu alüminyum hurda alımlarını gerçekleştirmek istemektedir. Güncel alüminyum hurda fiyatları, birçok hurdaya göre çok daha yüksektir. Geri dönüşüm bağlamında oldukça değerli bir maden olan alüminyumun hurda değerinin ne olduğuna dair bilgi edinmek için aşağıdaki tabloyu detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz:

, Hurdacı ✔ En Yakın Hurdacı

Hurda Alüminyum Fiyatı

Hurda Alüminyum Tel 19,80 TL/Kg
Hurda Alüminyum Araiş 18,80 TL/Kg
Hurda Alüminyum Jant 19,20 TL/Kg
Hurda Alüminyum Ofset Matbaa 19,90 TL/Kg
Hurda Alüminyum Boyasız Profil 18,90 TL/Kg
Hurda Alüminyum Profil 17,50 TL/Kg
Hurda Alüminyum Tas Tabak 17,20 TL/Kg
Hurda Alüminyum Piston 11,90 TL/Kg
Hurda Alüminyum Sert Kartel 11,50 TL/Kg
Hurda Alüminyum Kutu 9,70 TL/Kg
Hurda Alüminyum Radyatör 10,90 TL/Kg
Hurda Alüminyum Talaş 13,20 TL/Kg
Hurda Çelikli/Plastikli Alüminyum Tel 9,50 TL/Kg
Hurda Alüminyum Bakırlı Petek 30,00 TL/Kg

Hurda Bakır Fiyatları 2021

Hurdacılık denildiğinde birçok insanın aklına bakır madeni gelir. Geri dönüşüm için tercih edilen ürünlerden bir tanesi olan bakır, kullanışlı bir elementtir. Bu nedenle birçok alanda bakır kullanıldığını görürüz. Bakır elementi yumuşaktır ve kolaylıkla işlenebilir. İletkenlik hususunda oldukça başarılı bir element olan bakırın bilhassa soğutma ve ısıtma endüstrilerinde oldukça fazla tercih edildiğini görmekteyiz. Çeşitli mutfak eşyalarının yapımında da kullanılan bakır, hurda olarak oldukça avantajlıdır. Bu nedenle birçok kişi hurda bakır alımını gerçekleştirmekte olup bu hurda üzerinden yüksek gelir elde eder. Bakır hurdasının bu kadar çok tercih edilmesi, birçok kişinin ellerinde var olan bakır hurdalarını satmasına neden olmaktadır. Bu nedenle bu hurdalara ulaşmanın kolay olduğunu söyleyebiliriz. Peki güncel bakır hurda fiyatları nelerdir? Bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen kişiler, aşağıda yer alan ve güncel bakır hurdasının fiyatlarının yazılı olduğu tabloyu inceleyebilir.

, Hurdacı ✔ En Yakın Hurdacı

Bakırın Kilosu Ne Kadar 2021

Hurda Bakır Fiyatı

Soyma Bakır Hurdası 80,00 TL/Kg
Lama Bakır Hurdası 75,00 TL/Kg
Kırkambar (Bobin, Yanık, Boru) Bakır Hurdası 70,00 TL/Kg
%98 Külçe Bakır 68,50 TL/Kg
TTR Kırma (Granür) Bakır Hurdası 80,00 TL/Kg
Bakır (Kızıl) Talaş Hurdası 76,50 TL/Kg

Hurda Kâğıt Fiyatları 2021

Kâğıt, insanların en çok kullandıkları malzemelerin başında yer alır. Çünkü kâğıdın kullanım alanı geniştir ve bu nedenle kâğıt hurdalarına ulaşım oldukça kolaydır. Birçok kişi, kâğıt kullanımından sonra hurda olarak nitelendirilen kağıtları çöp kutularına atmaktadır. Fakat kağıtlar geri dönüştürülebilen malzemelerden bir tanesidir. Bu nedenle kâğıt hurdalarının geri dönüştürülmesi için hurdacıya satılması gerekir. Hurda kağıtların uygun işlemler sonrasında geri dönüştürülmesi, ağaç kesiminin azalmasını sağlamaktadır. Ağaçlar, bilindiği gibi canlıların oksijen kaynağı olduğu için oldukça önemlidir. Bu sebeple kişilerin kâğıt hurda konusunda bilinçli olması ve bu kağıtları ilgili kişilere satması gerekmektedir.

, Hurdacı ✔ En Yakın Hurdacı

Kağıt hurda fiyatları, ellerinde var olan kağıtların satışını gerçekleştirmek isteyen kişiler tarafından oldukça fazla merak edilmektedir. Hurda fiyatlarında çeşitli değişikliklerin olduğu bilindiği için var olan fiyatların güncelleri ile değiştirilmesi oldukça önemlidir. Bu bağlamda güncel kağıt hurda fiyatları ile ilgili verilere aşağıdaki tablo sayesinde ulaşmanız mümkündür.

Hurda Kağıt Fiyatı

1. Hamur Beyaz Hurda Kağıt 0,90 TL/Kg
Değişik Renkli Hurda Kağıt 1,00 TL/Kg
Hurda Karton Kağıt 1,20 TL/Kg
Hurda Okul Kitabı 0,90 TL/Kg
Hurda A4 Fotokopi Kağıdı 0,90 TL/Kg
Hurda Peçete Kağıdı 0,80 TL/Kg
Hurda Karton Bardak 0,72 TL/Kg
Kullanılmış Hurda Gazete 0,90 TL/Kg
Kullanılmamış Hurda Gazete 1,40 TL/Kg
Bristol Hurda Kağıt 0,65 TL/Kg
Hurda Kuşe Kağıdı 0,60 TL/Kg

Hurda Sarı Fiyatları 2021

Sarı hurda, hurdacılık sektöründe yer alan kişiler tarafından bilinen ürünlerden bir tanesidir. Pirinç alaşımının kullanılması ile elde edilen ürünlerin kullanım sürelerinin dolması sonrasında bu ürünlere sarı hurda adı verilmektedir. Bilindiği gibi pirinç alaşımının rengi sarıdır, bu nedenle bu ürünlere sarı hurda denilmektedir. Pirinç alaşımı içerisinde çok farklı maddeler bulunmaktadır. Bu maddelerden bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Nikel
 • Demir
 • Kalay
 • Fosfor
 • Kurşun
 • Alüminyum
 • Arsenik

, Hurdacı ✔ En Yakın Hurdacı

Bu maddeler dahilinde meydana gelen pirinç alaşımı, birçok alanda kullanılmaktadır. Hurdacılar, sarı hurdanın çok değerli olduğunu bildikleri için bu hurdaları araştırmaktadır. Çünkü sarı hurda ile birlikte kişinin gelirinde hızlı bir şekilde yükselme meydana gelir. Geri dönüşüm noktasında oldukça önemli olan sarı hurdanın toplanması ve geri dönüşüm merkezlerine gönderilmesi gerekir. Peki güncel sarı hurda fiyatları nelerdir? Aşağıdaki tabloda bu konu ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmanız mümkündür.

Hurda Sarı Fiyatı

Sarı Hurda Araiş MS-70 47,50 TL/Kg
Sarı Hurda Araiş MS-64 46,50 TL/Kg
Sarı Hurda Çubuk Ucu Parça 44,10 TL/Kg
Sarı Hurda MS-58 Çubuk Talaşı 43,30 TL/Kg
Sarı Hurda Kırkambar Vana Musluk 40,50 TL/Kg
Hurda Su Saati 41,50 TL/Kg
Sarı Hurda Radyatör 38,00 TL/Kg
Hurda Fosfor Bronz Araiş 65,60 TL/Kg

Hurda Plastik Fiyatları 2021

Plastik, pek çok alanda kullanılan ve bu nedenle kolay ulaşılabilen ürünlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. İçerisinde plastik olan ürünlerin kullanım sürelerinin dolması ile birlikte plastik hurdalar ortaya çıkmakta, birçok hurdacı ise bu ürünleri satın almaktadır. Birçok imalat sanayisinde kullanılan plastiğin geri dönüşümünün yapılması, doğanın korunması noktasında oldukça önemli bir meseledir. Kullanım süreleri dolan plastiklerin uygun işlemlerden geçirilerek geri dönüşümlerinin yapılması ile birlikte doğada var olan plastik atıklarda azalma meydana gelmektedir.
Hurda olarak kullanılan plastiklerin sayısı oldukça fazladır. Hurda niteliğinde olan plastiklerin bazılarını şu şekilde sıralamamız mümkündür:

, Hurdacı ✔ En Yakın Hurdacı

 • Mobilya plastikleri
 • Tekstil plastikleri
 • Elektronik eşya plastikleri

Yukarıdaki listeye çok daha fazla ürün eklenebilir. Fakat genel olarak bu tarz plastikler hurda olarak nitelendirilmekte ve bu ürünlerin geri dönüşümleri yapılmaktadır. Birçok alanda kullanılan plastiğin hurda sektöründe ön planda olduğunu da söylemek gerekmektedir. Bu ürünlerin kullanım alanlarının geniş olması, plastik hurdalara ulaşmanın da kolaylaşmasını sağlamaktadır. Güncel plastik hurda fiyatları, şu tabloda oldukça detaylı bir şekilde verilmiştir.

Hurda Plastik Fiyatı 

Hurda ABS Plastik 1,70 TL/Kg
Hurda Polipropilen Moblen 2,30 TL/Kg
Hurda Polistren Kristal 1,80 TL/Kg
Hurda Jelatin 1,40 TL/Kg
Mavi Kırmızı Kapak 1,50 TL/Kg
Şeffaf Beyaz Naylon Hurda 2,60 TL/Kg
Çıkma Pimapen Hurdası 1,90 TL/Kg
Elteks Plastik Hurdası 1,70 TL/Kg
Hurda Temiz Pet Şişe 1,20 TL/Kg

Hurda Kablo Fiyatları 2021

Hurda olarak kullanılan ürünlerden bir tanesi olan kablo, hurda sektörünün ön plana çıkan malzemelerinden bir tanesidir. Kullanım süreleri dolan kablolar hurda olarak geri dönüşüm merkezlerinde gerekli işlemlerin yapılması ile birlikte tekrar kullanılabilecek bir seviyeye ulaşır. Tersaneler, şantiyeler, elektrik firmaları gibi alanlarda, çalışmalar sonrasında pek çok kablo hurdaya çıkmaktadır. Bu alanlardan ulaşılan hurda kabloların ilk önce uygun bir şekilde ayrıştırılma işlemlerinin yapılması gerekir. Yapılan işlemler sonrasında yüksek teknolojiye sahip olan araçlar ile birlikte bu ürünlerin geri dönüşümleri yapılmakta, bu sayede kablolar tekrar kullanılabilecek bir seviyeye gelmektedir.

, Hurdacı ✔ En Yakın Hurdacı
Birçok alanda kullanılan kablolar, bir süre sonra hurdaya çıkmakta olup hurdacılar tarafından bu ürünlerin alımı gerçekleştirilmektedir. Bilindiği gibi her hurdada olduğu gibi hurda kabloların fiyatlarında da değişiklikler meydana gelmektedir. Bu nedenle hurda kabloların fiyatlarında belirli aralıklarla güncelleştirilme yapılması, hurda kabloların satışını gerçekleştirmek isteyen kişilerin doğru bilgiler edinmesini mümkün kılar. Peki güncel kablo hurda fiyatları nelerdir? Güncel fiyatlara aşağıdaki tablodan ulaşmanız mümkündür.

Hurda Kablo Fiyatı

Hurda Karışık Kablo 25,00 TL/Kg
Hurda Antigron Kablo 25,50 TL/Kg
Hurda Tek Damar Kalın İç Tesisat Kablosu 44,00 TL/Kg
Hurda Yer Altı Enerji Kablosu 37,00 TL/Kg
Ttr Kablo 42,00 TL/Kg
Çelik Kaplama Kablo 11-43 TL/Kg
Hurda Fare Yemez Kablo 36,00 TL/Kg

Hurda Krom Fiyatları 2021

Türkiye’de ihracatı en fazla yapılan madenlerden bir tanesi olan krom, birçok alanda kullanılmaktadır. Kromun kullanım alanlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

, Hurdacı ✔ En Yakın Hurdacı

Bu ve bunun gibi alanlarda kullanılan krom, bir süre sonra hurda statüsüne geçmektedir. İşlevini tamamlamış olan krom hurdalarının geri dönüşüm merkezlerine gönderilerek geri dönüştürülmesi ve daha sonra kullanılabilecek bir seviyeye getirilmesi gerekmektedir. Peki hurdaya çıkmış olan kromun güncel fiyatı nedir? Hurda krom fiyatlarında zaman zaman çeşitli değişiklikler meydana gelmektedir. Güncel krom hurda fiyatları ile ilgili aşağıdaki tablodan gerekli bilgilere ulaşmanız mümkündür.

Hurda Krom Fiyatı
Hurda Paslanmaz 304 Krom 14,10 TL/Kg
Hurda Paslanmaz 304 Krom Talaşı 11,20 TL/Kg
Hurda Paslanmaz 316 Krom 16,50 TL/Kg
Hurda Paslanmaz 316 Krom Talaşı 12,25 TL/Kg
Hurda Paslanmaz 310 Krom 20,00 TL/Kg
Hurda Paslanmaz 310 Krom Talaşı 16,80 TL/Kg
Hurda Paslanmaz 430 Krom 2,90 TL/Kg
Hurda Paslanmaz 201 Krom 2,90 TL/Kg
Hurda Paslanmaz 202 Krom 2,90 TL/Kg
Anot Nikel %99 55,00 TL/Kg

Hurda Elektronik Kart Fiyatları

Elektronik cihazların kullanımı son yıllarda oldukça arttığı için elektronik hurdaların sayısında da artış meydana gelmektedir. Bilindiği gibi son yıllarda teknoloji alanında gelişmeler yaşanmakta olup birçok özelliğe sahip olan elektronik cihazlar üretilmektedir. Birçok insan, ellerindeki elektronik cihazların bozulması ya da çeşitli nedenlerden ötürü hasar görmesi sebebi ile yeni elektronik cihazlar almakta, bu sayede elektronik hurdasında artış meydana gelmektedir.

Elektronik ürünlerin kullanımının yaygınlaşması nedeni ile elektronik hurdalarda yaşanan artış, hurdacıların bu hurdalara kolay bir şekilde ulaşmasını mümkün kılmaktadır. Elektronik atıklar, içlerinde zehirli maddeler bulunması nedeni ile çevre ve canlılar için oldukça önemli bir problemdir. Bu atıkların doğru bir şekilde değerlendirilmesi, elektronik atıkların ham madde olarak kullanılabilmesini mümkün kılmaktadır. Elektronik cihazların ana kartları, hurda olarak değerlendirilebilecek en değerli ürünlerden bir tanesidir. Peki güncel elektronik kart hurda fiyatları nelerdir? Bu konudaki güncel fiyatlar için aşağıdaki tablomuza bakabilirsiniz.

Hurda Nikel Fiyatları

Nikel gümüş-beyaz bir malzemedir ve birçok alanda kullanılır. Periyodik cetvelde geçiş metalleri arasında bulunan nikelin oldukça sert olduğu bilinmektedir. Nikel kullanım alanlarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

 • Mutfak aletleri
 • Ölçü aletleri
 • Meteoroloji ve topografya aletleri
 • Paslanmaz çelik üretimi
 • Otomobil ve lokomotif endüstrisi

Bu ve bunun gibi pek çok alanda kullanılan nikelin bir süre sonra kullanımının dolması, onun hurda olarak satışının gerçekleşmesini mümkün kılmaktadır. Güncel nikel hurda fiyatları için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz:

Hurda Nikel Fiyatı

Hurda %95-99 Şablon Nikel 91,00 TL/Kg
Hurda Anot Nikel 93,00 TL/Kg
Hurda Nikel Çapağı 83,00 TL/Kg

Hurda Kurşun Fiyatları 2021

Ağır bir metal olan kurşun, boya yapımı dahil olmak üzere pek çok alanda tercih edilen bir malzemedir. Kolay bir şekilde şekil alabilir ve oldukça yumuşaktır. Doğal madenler içerisinde en ağır özelliklere sahip olan kurşun, pek çok alanda kullanılır. Kurşun kullanım alanları şu şekilde sıralanabilmektedir:

, Hurdacı ✔ En Yakın Hurdacı

 • Akü sanayisi
 • Folyo ve ambalaj sanayisi
 • kaplamaları
 • Silah sanayisi
 • Boya yapımı

Bu ve bunun gibi alanlarda kullanılan kurşunun kullanım süresinin dolması, bu malzemenin hurdaya çıkmasına neden olmaktadır. Hurdacılık sektörünün ön planda olan malzemelerinden bir tanesi olan kurşunun hurda fiyatının ne olduğu oldukça fazla merak edilmektedir. Aşağıdaki tabloda güncel kurşun hurda fiyatları yer almaktadır. Bu fiyatlara bakarak güncel kurşun fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Hurda Kurşun Fiyatı

Hurda Levha Kurşun 18,50 TL/Kg
Hurda Çatı Minare Söküm Kurşun 18,40 TL/Kg

Hurda Akü Fiyatları 2021

Akü, hurdacılık sektöründe ön planda bulunan malzemelerden bir tanesidir. Akümülatör kelimesinin kısaltılmış hali olan akü, birçok alanda kullanılmaktadır. Kullanım süresi dolan akülerin geri dönüşüm merkezlerinde geri dönüştürülmesi mümkündür. Hurda akülerin geri dönüştürülebilmesi için ilk önce ayrıştırma işleminin profesyonel bir şekilde yapılması gerekir. Hurda akünün ayrıştırılması ile birlikte şu malzemeler ortaya çıkar:

Eser miktarda plastik
Eser miktarda kurşun
Eser miktarda asidik su

, Hurdacı ✔ En Yakın Hurdacı

Ayrıştırma işlemleri gerçekleştirilen hurda akünün geri dönüşüm merkezlerine gönderilmesi ve buralarda gerekli işlemlerin yapılması gerekmektedir. Peki güncel akü hurda fiyatları nedir? Bu konuda detaylı bilgi edinmek için güncel hurda akü fiyatlarının yer aldığı tabloya bakabilirsiniz.

Hurda Akü Fiyatı

Hurda Sulu ve UPS Akü 7,20 TL/Kg
Hurda Batarya Akü 7,20 TL/Kg

Hurda Çinko Fiyatları 2021

Çinko hurda, hurdacılık sektöründe ön plana çıkan malzemelerden bir tanesidir. Bu nedenle sıklıkla çinko hurdaların geri dönüştürülmesi ile ilgili gerekli işlemler yapılmaktadır. Birçok alanda kullanılan çinko, bu bağlamda önemli bir malzeme olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki çinko kullanım alanları nedir? Çinko kullanım alanlarına dair genel olarak aşağıdaki gibi bir sıralama yapılabilir:
Çelik ve demirin korozyona karşı direncinin arttırılması
Döküm sanayisinde kullanılmakta olan pirinç alaşımlar ve özel alaşımların yapımı
Çinko plakaların yapımı
Çatı kaplama malzemeleri
Lastik sanayi

, Hurdacı ✔ En Yakın Hurdacı

Bu ve buna benzer alanlarda kullanılan çinko, bir süre sonra hurdaya çıkmakta ve geri dönüşüme uygun bir seviyeye ulaşmaktadır. Güncel çinko hurda fiyatları ile ilgili detaylı bilgi sahibi olunabilmesi için aşağıdaki tabloya bakılması gerekmektedir.

Hurda Çinko Fiyatı

Hurda Külçe Çinko 18,50 TL/Kg
Hurda Çinko Levha 18,00 TL/Kg

Hurda fiyatları  Hurdaci firmasi olarak firmamız her türlü hurda çeşitleri fiyatını güncel olarak her gün yenilemektedir.
Sizler de her türlü hurda fiyatı öğrenmek için hemen bizi arayın en yüksek ve en güncel fiyatı bizden öğrenin.

Kullanılmış ve kullanılması artık mümkün olmayan ürünlerin tamam hurda olarak adlandırılmaktadır. Günümüz dünyasında kaynak kullanımına özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle hurda isimlendirilen ürünler üzerinde geri dönüşüm işlemleri yapılmalıdır. Peki hurdaların geri dönüştürülmesi gerçekten gerekli mi? Kullanım süresi dolmuş olan ürünleri geri dönüştürmesek herhangi bir sorun olur mu?
Son yıllarda özellikle kaynak kullanımı konusunda hayli cömert olan insanların bir kısmı, bu kaynakların bir gün bitebileceğini bilmediği için bu konunun önemli olduğunu düşünmez. Fakat aslında durum bunun tam tersidir. Doğal kaynakların da bir sınırı vardır, bu nedenle kaynak kullanımı konusunda tasarruflu olunması gerekir. Bu noktada hurdacılık ön plana çıkan mesleklerden bir tanesidir. Çevrede bulunan hurdaların geri dönüştürülmesini mümkün kılan hurdacılar, bu sayede doğaya önemli bir katkıda bulunur. Fakat hurdacılar ve hurdacılığın katkıları bununla sınırlı kalmaz. Kullanım süreleri dolmuş olan atıkların geri dönüştürülmesi, ham madde ithalatının azalmasını, böylelikle kaynak konusunda dışarıya bağımlılığın azalmasını sağlar.
Türkiye’de hurdacılık sektörü, birçok kişinin ilgilendiği sektörlerden bir tanesidir ve birçok kimse farklı yöntemleri kullanarak hurdaların geri dönüştürülmesini sağlar. Bu kadar önemli olan bir meslekle ilgili birçok detayın öğrenilmesi gerekir. Hurda işine başlamak ve hurda satmak isteyen birçok kimse hurda fiyatları konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir. Hurda fiyatlarına geçmeden önce hurda ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlatmak gerekir.

, Hurdacı ✔ En Yakın Hurdacı

Hurda Nedir?

Kullanım süreleri dolmuş olan ürünler hurda olarak isimlendirilir. Hurda statüsünde bulunan ürünlerin geri dönüşüm işlemleri yapılmadan tekrar kullanılması mümkün değildir. Birçok kişi, ellerinde bulunan hurdaları nasıl değerlendirmeleri gerektiğini tam olarak bilemeyebilir. Hurdaların geri dönüştürülmesi, ülke ekonomisine ve doğaya çok büyük katkılar sağlar. Bu nedenlerden ötürü kişilerin ellerinde var olan hurdaları satmaları ve bu hurdaların geri dönüştürülmesine katkı sağlamaları gerekir.
Hurda kategorisine dahil edilebilecek oldukça fazla ürün bulunmaktadır. Bu nedenle ürünlerin geniş bir listesini çıkarmak oldukça zordur. Fakat yine de sınırlı da olsa bir liste yapılması olanaklıdır. Bu ürünlerin tamamı uygun bir şekilde geri dönüşüm işlemlerinin yapılması ile birlikte yeniden kullanılabilecek bir seviyeye gelir. Bu ise doğal kaynakların korunması adına oldukça mühimdir. Çünkü geri dönüşüm işlemleri sonrasında tekrar kullanılabilecek olan ürünlerin atılması ve bu ürünlerle ilgili herhangi bir işlem yapılmaması, ham madde konusunda insanların farklı kaynaklara yönelmesine ve kaynakların hızlı bir şekilde tükenmesine neden olacaktır. Fakat hurdacılık mesleği, kaynakların tekrar kullanılmasını mümkün kılar. Bu işi yapan kişiler -hurdacılar- hurdaları çeşitli yöntemler dahilinde toplar ve hurdaların geri dönüştürülmesi için çeşitli merkezlere gönderilmesini sağlar. Doğal kaynakların ve doğanın korunması bağlamında hurdacılık mesleği oldukça önemlidir.
Hurda Çeşitleri Nelerdir?
Hurda çeşitleri oldukça fazladır. Çünkü birçok ürün geri dönüşüm işlemleri ile birlikte tekrar kullanılabilecek bir seviyeye gelir. Bu sebepten ötürü hurda türleri ile ilgili oldukça geniş bir sıralama yapılması gerekir. Fakat hurda türleri ile ilgili genel bir bilgi oluşabilmesi için aşağıdaki gibi sınırlı bir sıralama yapılabilir:

 • Demir hurda
 • Paslanmaz hurda
 • Bakır hurda
 • Kağıt hurda
 • Karton hurda
 • Kablo hurda
 • Alüminyum hurda
 • Krom Hurdası
 • Elektronik hurda
 • Akü hurda
 • Çinko hurda
 • Kurşun hurda

 

Bu ve bunun gibi ürünlerin tamamı hurda olarak nitelendirilebilir. Bunun gibi hurdalara sahip olan kişiler bu hurdaları ilgili yerlere satabilir, böylelikle hem kendileri bir kazanç sağlar hem de ürünlerin geri dönüştürülmesini mümkün kılar. Bilindiği gibi günümüz dünyasının insanları tüketim alışkanlığına sahiptir. Bu alışkanlık kaynaklar üzerinde olumsuzluklar yaratır. Doğanın bu olumsuzluklardan etkilenmemesi adına çeşitli çalışmalar içerisinde olan hurdacılar, hurda toplama ile birlikte elde ettikleri hurdaların geri dönüştürülmesini mümkün kılar. Yukarıda sıralanmış olan ürünler geri dönüşüm merkezlerine gönderilerek bu ürünlerin tekrar kullanılabilecek seviyeye gelmesi sağlanır.

Geri Dönüşüm Nedir?

Geri dönüşüm oldukça önemli bir kavramdır. Özellikle Sanayi Devrimi’nden sonra insanlar çok fazla kaynak tüketimi içerisine girmişler ve doğanın bu durumdan olumsuz bir şekilde etkilenmesine neden olmuştur. Fakat doğal kaynaklar sınırsız değildir. Bu nedenle kaynak tüketimi bu şekilde devam ederse ilerideki dönemlerde çeşitli sıkıntıların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Fakat bu noktada geri dönüşüm ve hurdacılık mesleği oldukça önemli bir göreve sahiptir. Geri dönüşüm, kullanım süreleri tamamlanmış olan ürünlerin çeşitli işlemler sonrasında tekrar kullanılabilecek bir seviyeye gelmesini sağlar. Yani kullanılmış olan bir ürün bu işlemler sayesinde tekrar kullanır. Böylelikle farklı kaynakların tüketiminin önüne geçilmiş olur. Peki geri dönüşen maddeler nelerdir? Geri dönüşümü mümkün olan ürünler ile ilgili şu şekilde bir sıralama yapılabilir:

 • Plastik
 • Kâğıt
 • PVC
 • Alüminyum
 • Demir
 • Karton içecek kutular
 • Cam
 • Bakır
 • polistiren
 • Akü
 • Motor
 • Eletronik atıklar
 • Pil
 • Karton

Bu ve bunun gibi ürünler geri dönüştürülmesi mümkün olan malzemeler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünlerin her biri uygun işlemlerden geçirilir ve işlem sonrasında ürünlerin tekrar kullanımı sağlanmış olur. Bu noktada hurdacılık mesleğinin oldukça önemli olduğunu söylemek mümkün. Bu mesleği yapan kişiler, hurdaların toplanması ve geri dönüşüm merkezlerine gönderilmesini sağlar. Hurdaların toplanması işi ile ilgilenen hurdacılara destek sağlanması mümkündür. Kişiler ellerinde var olan atıkları hurdacılara satarak onların bu ürünleri geri dönüşüm merkezlerine göndermesine yardım olur. Peki hurdacılık tam olarak nedir? Bu meslek içerisinde bulunan kişiler neler yapmaktadır?

Hurdacılık

Son zamanlarda önemi biraz daha artan hurdacılık, kullanım süreleri dolmuş olan atıkların toplanıp geri dönüşüm merkezleri aracılığı ile tekrar kullanılacak bir seviyeye gelmesini mümkün kılar. Bu işleri yapan kişiler ise hurdacılar olarak isimlendirilmektedir. Hurdacılar, çeşitli yöntemler dahilinde hurdaları toplar ve bu hurdaları ya başka hurdacılara satar ya da doğrudan hurdaları geri dönüşüm merkezlerine gönderir.

Hurdacılık yapan kişilerin bu işi ne kadar profesyonel bir şekilde gerçekleştirdiği oldukça önemlidir. Eğer kurumsal bir firma dahilinde bu iş yapılıyorsa işten alınacak verim de bir o kadar fazla olacaktır. Bazı kişiler çok fazla sermayeleri olmadığı için işi daha acemice bir şekilde yapar. Bu kişiler genel olarak sokaklarda gezerek hurdaları toplar ve topladıkları ürünleri başka hurdacılara satar. İşin profesyonel yapılıp yapılmadığı önemli olsa da aslında temel olan geri dönüşüm sayesinde kullanım süreleri dolmuş olan ürünlerin tekrar kullanılabilecek bir seviyeye getirilmesidir. Bu nedenle hurdacılığın oldukça mühim bir meslek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
Türkiye’de hurdacılık sektörü ön planda bulunan ve birçok kişinin içerisinde bulunduğu sektörlerden bir tanesidir. Uzun yıllardır insanların hurda alıp sattığı bilinmektedir. Bunun yanı sıra bilhassa son zamanlarda hurdacılığın profesyonel bir şekilde yapıldığını söylemek mümkün. Artık geri dönüşüm için özel olarak firmalar kurulmakta, bu firmalar dahilinde atıkların geri dönüşüm işlemleri yapılmaktadır.

“Hurda Fiyatları 2021” hakkında 7 yorum

 1. Hurda bakır fiyatları 2021 güncel fiyatını bize öğrettiğiniz ve gelip aldığınız için taşekkür ederiz

 2. Çok tesekkur ederim en guncel fiyatlariniz ile bize en yakın hizmet sunup nakit ödeme yapıp kablolarımızı aldığınız için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir